Szkoła Nowych Tłumaczy w Izraelu zakończona

Szkoła Nowych Tłumaczy w Izraelu zakończona

Szkoła Nowych Tłumaczy w Izraelu zakończona [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Zakończyły się warsztaty translatorskie dla początkujących tłumaczy literatury polskiej w Izraelu. Za pół roku rozpocznie się krakowski etap Szkoły Nowych Tłumaczy, w którym weźmie udział czwórka najbardziej obiecujących adeptów sztuki przekładu. 

Ostatni dzień Szkoły Nowych Tłumaczy w Tel Awiwie otworzyło krótkie wystąpienie ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, który wskazał na wagę obecności w tym kraju polskiej literatury, co pomaga budować dobre relacje pomiędzy Polakami i Izraelczykami.

W ramach szóstej, ostatniej sesji Szkoły Nowych Tłumaczy w Izraelu, wicedyrektor Instytutu Książki, prof. Krzysztof Koehler wygłosił wykład poświęcony najciekawszym autorom i nurtom w polskiej literaturze współczesnej. 

Po zakończeniu warsztatu, który poprowadziła występująca w projekcie w roli mentora wybitna tłumaczka literatury polskiej Miriam Borenstein, dwunastka uczestników stanęła do rozmów kwalifikacyjnych przed komisją złożoną z przedstawicieli Instytutu Książki i Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Komisja wyłoni cztery osoby, które wezmą udział w drugim etapie projektu. Odbędzie się on jesienią bieżącego roku w Kolegium Tłumaczy w Krakowie.

Na dziesięciodniowy kurs złożą się warsztaty pod okiem Anat Zajdman, wykłady literaturoznawców i językoznawców, spotkania z autorami i recenzentami, oraz bogaty program kulturalny, który przybliży izraelskim tłumaczom kulturowe i historyczne konteksty literatury polskiej.

Szkoła Nowych Tłumaczy w Izraelu rozpoczęła działalność w salach Instytutu Polskiego w Tel Awiwie na początku lutego bieżącego roku. W ramach kursu odbyło się sześć spotkań warsztatowych, trzy wykłady specjalistyczne i prezentacja programów zagranicznych Instytutu Książki. Uczestnicy pomiędzy spotkaniami pracowali indywidualnie nad tekstami m.in. Wiesława Myśliwskiego, Jakuba Małeckiego, Olgi Tokarczuk i Anny Bikont.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się